Sławomir Smolik

Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, od początku swojej pracy zawodowej związany  z Katedrą Biochemii,  gdzie  prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami farmacji, medycyny laboratoryjnej, biotechnologii i kosmetologii oraz studentami z programu ERASMUS.

 

Prowadzi także zajęcia z farmakologii, farmakologii klinicznej i biochemii żywności dla studentów pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego i dietetyki.  W biochemii szczególnie fascynują go  komputerowe techniki przewidywania aktywności farmakologicznej substancji.. Posiada uprawnienia pedagogiczne, czynny zawodowo farmaceuta, egzaminator maturalny z uprawnieniami CKE. Wykładowca Uniwersytetu  Licealisty i Uniwersytetu III Wieku ŚUM.  Opiekun koła naukowego, organizator i uczestnik wykładów i warsztatów na Śląskim Festiwalu Nauki, organizator pokazów chemicznych i biochemicznych w ramach Dni Otwartych ŚUM. Współpracownik  Akademii Pana Kleksa w Katowicach, gdzie prowadzi  cykl pokazów chemicznych dla dzieci wprowadzających w różne działy chemii. W życiu prywatnym pasjonat starych technik fotograficznych oraz biegów przeszkodowych i długodystansowych. 

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób. Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera

Developer tools

ReD Responsive Framework version