Instytut jazdy konnej

Instytut Jazdy Konnej powstał, aby wspierać jeźdźców w aspekcie pracy nad własnym zdrowiem oraz dobrostanem koni. Poprzez pomoc w osiągnięciu fizjologicznej sprawności fizycznej, tworzymy podstawę do rozwoju w pełnym zakresie możliwości jeźdźca i konia, niezależnie od dyscypliny czy poziomu.


Dążymy do poprawiania zdrowia i bezpieczeństwa jeźdźców i koni, zapobiegania przeciążeniom w sporcie i rekreacji , zwiększenia poziomu wydajności oraz harmonijnej współpracy człowieka i konia. Niewłaściwe wzorce ruchowe jeźdźca, oprócz niekorzystnego wpływu na jego ciało, oddziałują na ruch i postawę konia. Również kompensacje powstałe w ciele konia w wyniku przebytych urazów mogą stanowić problem dla zachowania zdrowego wzorca w ciele jeźdźca.

Opieramy się na badaniach naukowych, doświadczeniu i wiedzy różnych dziedzin naukowych oraz terapeutycznych w ramach współpracy międzynarodowej, a także doświadczeniu w pracy z jeźdźcami i końmi. Nasze działania obejmują badania naukowe, dydaktykę, doradztwo oraz praktyczną opiekę i trening.

Zamierzamy uświadamiać i uczyć przez doświadczenie relacji poszczególnych części ciała człowieka miedzy sobą, a także tych partii z koniem. Pracując z wiodącymi naukowcami i praktykami na świecie tworzymy kolejny krok w zrozumieniu człowieka, a także w zrozumieniu człowieka w kontekście konia, oraz konia w kontekście człowieka i środowiska.

Nie tworzymy systemu będącego jedyną słuszną instrukcją obsługi konia, ale otwieramy przestrzeń do zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem pełnego potencjału, niezależnie od dyscypliny, szkoły czy nurtu , którym para podąża.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób. Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera

Developer tools

ReD Responsive Framework version